Vritet me çifte kali në Leskovik, banorët e zonës bëjnë thirrje: Gjeni autorët, mundohemi t’i rrisim me shpirt – Stop
Aktualitet, Lajme, Të Gjitha

Vritet me çifte kali në Leskovik, banorët e zonës bëjnë thirrje: Gjeni autorët, mundohemi t’i rrisim me shpirt

Në zonën e Shelegurit në Leskovik, një kal disa persona kanë vrarë me çifte një kal.

Nuk dihet ende identiteti i tyre, por banorët e zonës kanë kërkuar ndihmë, pasi mundohen që përmes kafshëve përveç se sigurojnë edhe jetesën, por ndihmojnë edhe në rritjen e turizmit. Ata i kanë bërë thirrje organeve përkatëse të zbardhin ngjarjen dhe të dënojnë autorët.

Disa pamje nga kali i vrarë:

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *