Vjedh pronën në Dhermi, gjykata e nxjerr të pafajshëm – Stop
KLIPET

Vjedh pronën në Dhermi, gjykata e nxjerr të pafajshëm

Ilia dhe Marko Koka denoncojnë në Stop, sesi kushëriri i tyre, Elidon Gjikoka, i cili u kishte marrë me qera pronën dhe disa objekte turistike buzë detit në Dhërmi, u grabiti pronën me dokumenta të falsifikuar dhe me ryshfet.E gjithë procedura kryesisht është bërë në Vlorë dhe konfirmimi përfundimtar është marrë nga Tirana. Disa ditë pasi “Stop” transmetoi këtë rast, njëri nga vëllezërit Koka, Markoja, ndërroi jetë.Në Prokurorinë e Tiranës u regjistrua procedimi penal për Elidon Gjikokën i cili është u shpall në kërkim ndërkombtar dhe sipas informacioneve, ndodhet në Angli me familjen e tij.

Për këtë cështje po heton paralelisht edhe prokuroria e Vlorës.

Prokurori Ervin Karanxha konfirmoi, se shumë shpejt do shohim dhe rezultate konkrete mbi të gjithë personat, që janë përfshirë në tjetërsimin e pronës.

Në seancën paraprake gjyqtari Enkel Peza ka hequr përgjegjsitë penale për të gjithë ata, që cuan dy prokuroritë. Prokurori i Vlorës, Albert Kuliqi, duket qartë që favorizon të akuzuarit, që vetë ai ka dërguar në gjykatë si të pandehur, duke mos e apeluar vendimin e gjyqtarit Peza.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *