“Vihuni kryqin të gjithëve!”, Ralf Gjoni bën thirrjen në Kuvend, i kthehet ashpër Gramoz Ruçi: Po ikëm ne, kush do qeverisë?

Gjatë fjalës së tij në Kuvend, deputeti Ralf Gjoni iu bëri thirrje gjithë shqiptarëve që të ‘djegin’ fletën e tyre në ditën e votimit për zgjedhjet parlamentarë të 25 prillit.

Mirëpo kërkesa e Gjonit u ironizua nga kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi.
PJESË NGA KUVENDI:

Ralf Gjoni: Ndaj më 25 prill kryq fletës së votimit dhe kësaj klase politike.

 Gramoz Ruçi: Është hera e dytë që e përsërit këtij kryq të gjithëve, ti se ke emrin gjëkundi në lista. Po ikëm ne, kush do qeverisë këtu?

Të Fundit