Vajza me probleme dëgjimi, Stop dhe Spitali Amerikan zgjidhin problemin 11 korrik 2018 – Stop
Të Gjitha

Vajza me probleme dëgjimi, Stop dhe Spitali Amerikan zgjidhin problemin 11 korrik 2018

Në qershor, “Stop” transmetoi rastin fatkeq të Zije Cikoja, banuese në Griqan të Elbasanit, vajza 8-vjecare e të cilës ka probleme me dëgjimin. Ndërhyrja në Spitalin Amerikan kushton 1500 euro, dhe Zija nuk i ka këto para.Pjerin Radovani dhe klinika Radovani ofruan aparat dëgjimi falas për vajzën e vogël.Spitali Amerikan i mori përsipër ndërhyrjen dhe kujdesin deri në fund.Shumë qytetarë ofruan ndihma në të holla për voglëushen me mamanë e saj.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *