Stop – Verberia e komisionit dhe prefektures, pas urdhrit te Niko Brahimajt! (19 maj 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – Verberia e komisionit dhe prefektures, pas urdhrit te Niko Brahimajt! (19 maj 2020)

Për rastin e shtetasit shqiptaro-francez Oltion Shpendi, ne iu drejtuam policisë Rrugore Shkodër, për të mësuar, sesi ishte justifikuar ndalimi dhe bllokimi i automjetit të tij. Si arsye ishte shkruar, që qytetari kishte kaluar fashën e orarit të lejuar për qarkullim, ndaj do t’i bllokohej patenta dhe automjeti de do të gjobitej. Specialisti i Policisë rrugore Shkodër, di vetëm të thotë, se qytetari duhet të ankohej.Meqë kemi të bëjmë me një patentë të huaj, si procedurë bllokimi e ka Prefektura, ndaj ne u drejtuam në këtë institucion. Por cuditërisht Prefektura Shkodër e komisioni kishte marrë vendim një ditë më parë për bllokimin e patentës së Oltion Shpendit për 3 vjet.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *