Stop – Prishja e shtepive te zona e Astirit, Tirana gdhihet ne tym e flake! (12 nentor 2019)

Tirana u gdhi sot që në orën 5 të mëngjesit me tym e zjarr, pasi IKMT-ja nisi aksionin për prishjen e ndërtimeve në zonën e Astirit, për t’i hapur rrugë projektit të Unazës së Re.7 protesues dhe 5 punonjës të Policisë, FNSH-së dhe Shqiponjave, përfunduan në Spitalin e Traumës pas lëndimeve, që erdhën si pasojë e përplasjeve mes banorëve, që po u prishen shtëpitë dhe forcave policore.

Të Fundit