Stop-Nga manifestimi i Metes tek kongresi i socialisteve i drejtuar nga Rama i Stop-it!(3 mars 2020)

Mbrëmë u mbajt manifestimi i thirrur nga presidenti Meta. Ky i fundit u ul në gjunjë dhe bëri simbolin e shqiponjës, ndërsa në sfond valëvitej flamuri amerikan.Pas manifestimit ambasadorja amerikane Juri Kim shkroi në tëiter, se distancohej nga përdorimi i flamurit amerikan në tubim. Gjatë fundjavës u mbajt kongresi i PS-së, i cili zhvilloi punimet përgjatë 3 ditëve.Klintoni shkoi atje i veshur dhe i trukuar si Edi Rama dhe bisedoi me socialistët e kongresit, nën petkun e kryetarit të tyre.

Të Fundit