STOP – EMISIONI 48 – Stop
STOP

STOP – EMISIONI 48

Protagonistët e politikës, shumë humor e pak punë!

Asambleja e Partisë socialiste u mblodh sot dhe dëgjoi versionin e kryetarit Edi Rama për moszbatimin e statutit, përsa i takon zgjedhjes së drejtuesit të partisë. Deputeti Koco Kokëdhima shpjegoi mbrëmë në emisionin “Opinion”, pasionin e tij për Partinë e Punës dhe Partinë Socialiste. Ndërsa kreu demokrat Lulzim Basha ishte mes grave demokrate dhe premtoi anulimin e cdo mase anti-grua të qeverisë Rama.

 

Në jetë 103 vjec, por e vdekur për shtetin!

E moshuara Sose Kopo është 103 vjec, por për zyrat e shtetit shqiptar figuron e vdekur. Nusja e djalit të saj Dëshira Kopo kërkon shpjegim nga njësia administrative numër 5. Por në këto zyra i thonë se, keshtu i ka ardhur nga kryeplaku Maksim Caka.

 

“Viktimë” e gjobës për akcizën e duhanit!

Markel Kola është gjobitur për duhanin e grirë, pasi nuk kishte paguar akcizën. Pasi bën pagesën, i vjen një shkresë e dytë, ku pretendohet se shuma është llogaritur gabim dhe duhet të bëjë një pagesë tjetër me vlerë më të madhe.

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *