Stop – Bruksel/ 1.15 miliarde euro nga konferenca e donatoreve, Rama kerkon! (18 shkurt 2020) – Stop
POLITIKA ALLA “STOP”

Stop – Bruksel/ 1.15 miliarde euro nga konferenca e donatoreve, Rama kerkon! (18 shkurt 2020)

Shqipëria arriti të siguronte dje 1.15 miliardë euro donacione e kredi të buta për rimëkëmbjen nga tërmeti i 26 nëntorit.Pas konferencës së donatorëve, që u mbajt në Bruksel,Rama tha, se i duhej një hudhër, për ta varur në mur,për mbrojtje nga syri i keq.Në ditë para konferencës ministri për rindërtimin Arben Ahmetaj tha, se prisnin të mblidhnin një shumë 300 milionë euro-350 milionë euro. Gjatë ditës së sotme presidenti i republikës Ilir Meta thirri në takim kreun e PD-së Basha, të cilin e informoi për tentativat e mazhorancës në shkelje të kushtetutës. Më pas zëdhënësi i presidentit Tedi Blushi publikoi një status, ku pohonte, se shpërndarjen e parlamentit do ta bëjë populli dhe presidenti vetëm do ta dekretojë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *