Silvinjo prezanton listën e Shqipërisë në Euro 2024, mungesat dhe prurjet e reja

Trajneri i Kombëtares Silvinjo bëri publike listën me 27 futbollistë të Kombëtares që do të grumbullohen në Gjermani për Euro 2024.

Jashtë Kombëtares është lënë Sokol Cikalleshi, Veseli, Uzuni, Muçolli, Muja.

Surprizë është Medon Berisha, kapiteni i Shqipërisë U21, që ka luajtur titullar me Leccen javët e fundit, por edhe portieri Simon Simoni.

Shqipëria do të nisë rrugëtimin në Gjermani 2024 me përballjen ndaj Italisë mbrëmjen e 15 qershorit në Dortmund, ndërsa sfida e dytë do të jetë ndaj Kroacisë më 19 qershor, për të vijuar me Spanjën më 23 qershor.

Lista e plotë me 27 lojtarë:

Portierë:

Etrit Berisha, Thomas Strakosha, Elhan Kastrati, Simon Simoni

Mbrojtës:

Naser Aliji, Arlind Ajeti, Ivan Balliu, Berat Gjimshiti, Elseid Hysaj, Ardian Ismajli, Marash Kumbulla, Enea Mihaj, Mario Mitaj

Mesfushorë:

Amir Abrashi, Kristjan Asllani, Nedim Bajrami, Medon Berisha, Klaus Gjasula, Qazim Laçi, Ernest Muçi, Ylber Ramadani

Sulmues:

Jasir Asani, Armando Broja, Mirlind Daku, Arbër Hoxha, Rei Manaj, Taulant Seferi.

Të Fundit