Shqipëria tronditet nga një tërmet i fuqishëm, lëkundjet ndihen në disa qytete, ja epiqendra

Lëkundje tërmeti janë ndjerë në kryeqytet dhe disa qytete të tjera të vendit.

Sipas EMSC, epiqendra është shënuar në Greqi, ndërsa magnituda e saj ka qenë 5.8 ballë. Sipas burimeve për media, lëkundjet janë ndjerë në disa qytete të Shqipërisë, si Sarandë, Kukës, Lezhë, Fier.

Të Fundit