Shkarkimi i Metes ne parlament, si i bejne ne France “llogarite” me Makron-Stop-9 Qershor 2021 – Stop
POLITIKA ALLA “STOP”, Të Gjitha

Shkarkimi i Metes ne parlament, si i bejne ne France “llogarite” me Makron-Stop-9 Qershor 2021

Një qytetar francez goditi dje me shpullë presidentin Makron, gjatë një takimi në Dron në Francën Juglindore.Sot parlamenti shqiptar votoi me shumicë të cilësuar votash shkarkimin e presidentit Ilir Meta, për të cilin tani fjalën e fundit do ta thotë Gjykata Kushtetuese.Vetë kreu i shtetit,kur lexohej në kuvend raporti për shkarkimin e tij, priste në presidencë dhe dekoronte artistët e ansamblit folklirik të Dibrës “Haziz Ndreu”.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *