Rreshqitja e dheut te Fresku, bashkia: bejme vetem projektin, jo nderhyrje-Stop-7 Korrik 2021 – Stop
Të Gjitha

Rreshqitja e dheut te Fresku, bashkia: bejme vetem projektin, jo nderhyrje-Stop-7 Korrik 2021

Në datën 13 maj transmetuam rastin e pallatit Vllaznia në zonën e Freskut. Rrëshkitja e dheut ngjitur me pallatin, prej muajsh rrezikon banorët.
Ne jemi rikthyer pas një muaji në këtë zonë dhe disa banorë thonë, se ende nuk është miratuar projekti, për të ndërhyrë.Fatmir Ndreu tregon, se gjendja është përkeqsuar, ndaj duhet ndërhyrë urgjentisht. Ne i drejtohemi Bashkisë së Tiranës, ku na thonë, se projekti është miratuar, por detyra e Bashkisë dhe Drejtorisë së planifikimit dhe zhvillimit të territorit, është deri këtu.Më pas duhet të ndërhyjë ndërtuesi ose banorët, pasi bëhet fjalë për pronë private.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *