Qytetari i kërkon që të heqë ‘izolimin’ në orën 20:00, ja si i përgjigjet kryeministri Rama

Teksa është nisur këtë paradite drejt Përmetit, për takimin elektoral të radhës, kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një bisedë telefonike me kandidatin e PS në Tropojë, aktorin Petrit Malaj.

Bisedën, kreu i qeverisë e publikoi në rrjetin e tij social ‘Facebook’. Videoja ndezi shumë reagime nga ndjekësit e kryeministrit. Një qytetar i shkruan Ramës që të rishikojë masat e vendosura në Shqipëri për të parandaluar koronavirusin.

Problemi i tij qëndronte tek orari i kufizuar.

“Zgjate oren policore vetem per levizje me mjete se ngelem trafik tu u ngut me shku ne shpi po marrim tjere ne cafe dhe veten”, i shkruan qytetari.

 Rama i përgjigjet: mos do te perfundojme si Kosova e si Maqedonia qe po mbyllen fare apo si

Kujtojmë se masat e marra nga Komiteti Teknik vendosin në ‘karantinë totale’ Shqipërinë, nga ora 20:00 deri në orën 6:00

 

 

Të Fundit