Qendrat e votimit me hyrje dhe dalje të veçanta te distancimi/ MSH nxjerr protokollin për 25 prillin, detyrat për KQZ dhe votuesit – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Qendrat e votimit me hyrje dhe dalje të veçanta te distancimi/ MSH nxjerr protokollin për 25 prillin, detyrat për KQZ dhe votuesit

Teksa na ndajnë vetëm 5 ditë nga zgjedhjet e 25 prillit, Ministria e Shëndetësisë ka publikuar një protokoll që duhet të zbatohet gjatë procesit zgjedhor.

Sipas këtij protokolli, ndalohet pjesëmarrja në zgjedhje e personave pozitivë me COVID-19, ndërsa duhet të rrinë të izoluar, apo të atyre që kanë simptoma të virusit.

Mes të tjerash MSH-ja ngarkon KQZ-në për zbatimin e një sërë masave dhe kushteve në qendrat e votimeve, të cilat duhet me doemos që të jenë kati i parë, dhe të kenë hyrje dhe dalje të veçanta.

Përveç maskës, që tashmë është e detyruar, qytetarët do të duhet të respektojnë distancimin si dhe të mbajnë një largësi nga votuesit rreth 1.5 metra.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *