Prindërit harrojnë ti blejnë biletën e avionit të djalit të tyre: e lënë në sportelin e kontrollit dhe hipin në aeroplan – Stop
Bota, Të Gjitha

Prindërit harrojnë ti blejnë biletën e avionit të djalit të tyre: e lënë në sportelin e kontrollit dhe hipin në aeroplan

“Çifti la sediljen e makinës me fëmijën dhe vrapoi drejt pikave të kontrollit të sigurisë së Terminalit 1 në përpjekje për të arritur në portën e imbarkimit të fluturimit”

Ata kishin harruar të blinin një biletë edhe për djalin e tyre të porsalindur dhe kështu, pasi e zbuluan, vendosën ta linin foshnjën në sportelin e kontrollit në aeroportin e Tel Avivit dhe të hipnin vetëm në aeroplan për të mos rrezikuar të humbisnin fluturimin. Lajmi u raportua nga gazeta të shumta italiane dhe të huaja, përfshirë CNN. Çifti thuhet se mbërriti në sportelin e kontrollit të Ryanair para nisjes në aeroportin e Tel Avivit, Izrael. Bashkë me ta ishte edhe djali i tyre i porsalindur pa biletë avioni. Në nxitimin e tyre për të hipur në një fluturim për në Bruksel, Belgjikë, ata e lanë fëmijën në tavolinën e kontrollit: “Këta pasagjerë që udhëtonin nga Tel Avivi në Bruksel (31 janar) u paraqitën për check-in pa rezervim për fëmijën e tyre. Më pas ata vazhduan me sigurinë dhe e lanë të porsalindurin për të kontrolluar”, tha një zëdhënës i Ryanair për CNN. Ata vazhduan: “Agjenti i kontrollit në aeroportin Ben Gurion kontaktoi sigurimin e aeroportit, i cili gjeti pasagjerët dhe çështja tani është përgjegjësi e policisë lokale.”

Një histori që i lë të gjithë pa fjalë sidomos nëse mendoni se në faqen e Ryanair shkruhet qartë: “Fëmijët mund të përfshihen në një rezervim fluturimi gjatë procesit të rezervimit online”. Në fakt, kur vendosni të planifikoni një udhëtim me fëmijën tuaj, në faqe shfaqet një mesazh pop-up që tregon një tarifë prej 25 eurosh (27 dollarë) për çdo fluturim në një drejtim që bëhet me fëmijën ulur në krahë. Nëse, nga ana tjetër, dëshironi që foshnja të udhëtojë në një ndenjëse makine, duhet të paguani për një vend të veçantë, me një kosto më të lartë. Lajmi u konfirmua më vonë edhe nga Autoriteti i Aeroportit të Izraelit, i cili i tha CNN se çfarë ndodhi: “Një çift dhe një foshnjë me pasaportë belge mbërritën për një fluturim në Terminalin 1 pa biletë për fëmijën. Çifti gjithashtu mbërriti me vonesë për fluturimin e tyre pasi u mbyll check-in për fluturimin e tyre. Çifti la sediljen e makinës me fëmijën dhe vrapoi drejt kontrolleve të sigurisë së Terminalit 1 në përpjekje për të arritur në portën e imbarkimit të fluturimit.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *