Niko Peleshi: Sistemet kirbernetike ushtarake s’janë sulmuar asnjëherë – Stop
Aktualitet, Lajme, Të Gjitha

Niko Peleshi: Sistemet kirbernetike ushtarake s’janë sulmuar asnjëherë

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, ka bërë me dije se sistemet kibernetike ushtarake nuk janë sulmuar asnjë herë.

Peleshi në një deklaratë për mediat tha se sistemet ushtarake janë të shkëputura nga sistemet e tjera.

“Sistemet tona kibernetike ushtarake as herën e parë e dhe as tani nuk janë prekur, janeë mëse të mbrojtura, janë të shkëputuara nga sisteme të tjera.”- tha Peleshi.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *