Mposhti COVID-19, Kryepeshkopi Anastas rikthehet në Shqipëri, pritet me lule nga besimtarët

Kryepiskopi i Tiranës, Durrësit dhe i Gjithë Shqipërisë, Imzot Anastasi ka arritur të fitojë betejën me virusin vdekjeprurës COVID-19 dhe është kthyer fitimtar në Shqipëri.

 Në vigjilje të Krishtlindjes kreu i Kishës Ortodokse është kthyer në Shqipëri pranë besimtarëve, të cilët e kanë pritur me lule.Ai ndodhej për kurim në një spital në Athinë dhe më 23 nëntor arriti të mposhtë virusin dhe të lërë spitalin, por duke qëndruar në kryeqytetin grek deri ditën e sotme.

 

Të Fundit