“Mos dëgjoni broçkullat” Artan Lame: Me pronën nuk luhet më, kush ka dokumente të rrijë i qetë – Stop
Aktualitet, Lajme, Të Gjitha

“Mos dëgjoni broçkullat” Artan Lame: Me pronën nuk luhet më, kush ka dokumente të rrijë i qetë

Kreu i Kadastrës Shqiptare, Artan Lame nga zona e Synejt në Kavajë ku shpërndau leje legalizimi, dha garanci për qytetarët se kushdo që e ka pronën me dokumente, e ka të sigrtë.

Mos dëgjoni broçkullat poshtë e përjetë, jo i dogji, jo shkon Lamja natën djeg regjistrat. Prona e qytetarëve është e sigurt. Prokuroria le të vijë e të kontrollojë çfarë është bërë nga kjo ditë e më përpara.

Neve garantojmë që me pronën nuk luhet më. Ama të gjithë ata që kanë vendosur dorë mbi ato arkiva, të gjitha organizmat zyrtare të këtij shteti kanë të drejtën e Zotit të vijnë dhe ti kontrollojnë, e të kërkojnë llogari.

Lame shtoi se furtuna e kontrollin sapo ka filluar për të parë se çfarë është bërë ndër vite me regjistrat e pronave, duke folur për një kalvar të gjatë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *