Mjekët e shpallën të vdekur, “ringjallet” e moshuara pas 8 orësh në arkivol

Një ngjarje e pazakontë është regjistruar në Ekuador është ngjall pas disa orësh që ishte deklaruar e vdekur.

Mediat e huaja bëjnë me dije se e moshuara qëndroi brenda një arkivoli nga ora 14:00 e pasdites, deri në orën 18:00, po atë ditë. Por familjarët kur morën për ta ndërruar vunë re se ajo po lëvizte dhe merrte frymë.

Ata menjëherë i dhanë ndihmën e parë e ma pas thirrën ambulancën. E moshuara menjëherë në spitalin Martin Icaza ku u trajtua sërish.

Nga ana tjetër, familjarët akuzojnë mjekët e spitalit për neglizhencë.

Të Fundit