Lotaria amerikane permbush premtimin per 300 mije vende pune! – Stop – 7 Tetor 2020 – Stop
Të Gjitha

Lotaria amerikane permbush premtimin per 300 mije vende pune! – Stop – 7 Tetor 2020

Sot pasdite nisi aplikimi për Lotarinë Amerikane. Vitet e fundit numri i aplikuesve ka shënuar shifra rekord.Stop kujton, sesi në vitin 2013 kryeministri aktual, aso kohe kryetar i opozitës, premtonte hapjen e 300 mijë vendeve të punës. Por duket, se këto vende pune për shqiptarët janë hapur në SHBA apo Gjermani.Presidenti Meta dekoroi sot heronjtë e betejës së Kodrës së Kuqe, ngjarje e ndodhur 78 vjet më parë.Gjatë ceremonisë së nderimit të Vojo Kushit, Sadik Stavalecit, Xhorxhi Martinit dhe Muharrem Llanajt, Meta citoi vargjet e himnit kombtar, duke bërë paralele me situatën politike aktuale.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *