E PABESUESHME/ 70-vjeçarja bëhet nënë për herë të parë – Stop
Bota, Të Gjitha

E PABESUESHME/ 70-vjeçarja bëhet nënë për herë të parë

Një pensioniste ka sjellë në jetë fëmijën e saj të parë pasi ishte e martuar prej 54 vitesh.

Chandravati, nga Rajasthan, Indi, solli në jetë një fëmijë 3.1 kg në fillim të kësaj jave.

Tani 70 vjeç,  e moshuara dhe burri i saj pritën fëmijën e tyre të parë pas një faze të suksesshme të fekondimit in vitro (IVF).

Ata kishin 54 vite që përpiqeshin të bëheshin me fëmijë, shkruan The Mirror.

Gopichand, babai i foshnjës, 75-vjeç tha: Chandravati qante nga lumturia.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *