Durres/ Perfiton kempin por i vonohet pagesa, Stop zgjidh problemin – Stop – 7 Tetor 2020 – Stop
Të Gjitha

Durres/ Perfiton kempin por i vonohet pagesa, Stop zgjidh problemin – Stop – 7 Tetor 2020

 

 

Jemi ndalur në Durrës për problemin e qytetarit Tahir Roci, i diagnostikuar me sëmundje të rëndë. Pas disa peripecive shëndetsore, Tahiri i është drejtuar Sigurimeve Shoqërore të Durrësit dhe ka përfituar kemp të plotë, por pagesa i fillon në mars 2021. Kjo pasi penalizohet nga asistenca, me të cilën është trajtuar prej 1 viti.Mjeku i kempit shpjegon, se duhet të ishin paguar raportet nga punëdhënësi dhe jo të merrte pagën, në mënyrë që të mos penalizohej për pagesën e kempit, që tashmë e ka përfituar.Megjithatë, një mbledhje e posacme në degën e përfitimit të kempit vendosi përfitimin e kempit menjëherë për zotin Tahir Roci.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *