Çfarë ndodh nëse Rama fiton më 25 prill? Meta mesazh të prerë: Si mund të humbë… – Stop
Lajme, Të Gjitha

Çfarë ndodh nëse Rama fiton më 25 prill? Meta mesazh të prerë: Si mund të humbë…

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta është pyetur në Korçë se ccfarë do të ndodhë nëse kryeministri Rama fiton zgjedhjet.

Meta thotë se më 25 prill do të fitojë e ardhmja europiane e Shqipërisë. Sipas tij kjo e fundit nuk mund të humbë.

Ndërkohë gjatë pyetjeve Presidenti e shmangte kryeministrin Rama duke mos e përmendur fare.

”Çështja e detit”

Nuk kam asnjë koment përderisa kemi Kushetutë. Kemi një vendim të veçantë të Gjykatës për këtë çështje. Autorizimet janë dhënë në përputhje me Gjykatën Kushtetuese. Çdo veprim individual nuk përfaqëson Republikën.

”25 prilli referendum”

E padiskutueshme, shumë herë më i madh se ai i nëntorit ’95. Sepse pas 30 vjetësh është vendosur në pikëpyëtje e ardhmja europiane. Pas 30 vitesh jemi kaq pas, Serbisë, Malit të Zi. 15 vite më parë kemi qenë shumë më përpara. Më 25 prill duhen hequr pengesat kryesore të kësaj të ardhme.

Pa asnjë diskutim, Shqipëria s’ka pasur asnjë problem tjetër madhor përveç vendosjes së interesit kombëtar. Anëtarësimi në BE sa më parë.

‘’Nuk është katastrofë largimi i shqiptarëve’’

Më 25 prill shqiptarët do të votojnë kundër shpopullimit. Këtu përmasat janë katastrofike. Këtë e ndjejnë sipërmarrësit, prindërti që kanë mbetur të vetmuar dhe natyrisht që 25 prilli është votë kundër shpopullimit. Prandaj do votojmë që të rrimë këtu. Pse të shkojnë të rinjtë e Korçës të punojnë në Maqedoni?

Çfarë ndodh nëse Rama fiton më 25 prill?

Si mund të humbë e ardhmja europiane e vendit.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *