Bie numri i rasteve të reja dhe viktimave nga COVID-19 në Shqipëri – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Bie numri i rasteve të reja dhe viktimave nga COVID-19 në Shqipëri

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë shënuar 268 raste të reja me COVID-19 në 1025 testime, ndërsa 4 persona kanë humbur jetën: 1 qytetar nga Tirana, 1 qytetar nga Durrësi, 1 qytetar nga Fier dhe 1 qytetar nga Mati, të moshave 63-80 vjeç.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shëruar 415 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 34,353 që nga fillimi i epidemisë.

Ndërsa në datën 1 janar janë kryer 1858 testime në të gjithë vendin dhe kanë rezultuar pozitivë 407 qytetarë. Pesë persona kanë humbur jetën; 2 qytetarë nga Fieri, 1 qytetar nga Tirana, 1 qytetar nga Kavaja, 1 qytetar nga Mati, të moshave 65-83 vjeç

Aktualisht, në 4 spitalet COVID, po trajtohen 286 pacientë, 21 në terapi intensive nga të cilët 3 pacientë janë të intubuar.

COVID-19 – Statistika (02 Janar 2021)

Testime totale            265,793
Raste pozitive             58,991
Raste të shëruara       34,353
Raste Aktive                23,448
Humbje jete                1190

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:
Tiranë 13602
Fier  1670
Shkodër   1305
Durrës  1162
Vlorë   969
Korçë    961
Lezhë  892
Elbasan 884
Berat  766
Gjirokastër 484
Kukës 409
Dibër  346

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *