Arratiset nga “arresti shtëpisë” dhe shkon në komisariat: “Më mirë në burg se në shtëpi me gruan” – Stop
Bota, Të Gjitha

Arratiset nga “arresti shtëpisë” dhe shkon në komisariat: “Më mirë në burg se në shtëpi me gruan”

Një burrë u shfaq mbrëmë në komisariatin Guidonia Montecelio duke kërkuar që ta çonin në burg. 30-vjeçari, i cili vuante dënimin në arrest shtëpie, u tha ushtarakëve se nuk e duronte më gruan e tij dhe preferonte të qëndronte pas hekurave sesa në shtëpi me të.

“Unë nuk mund ta duroj gruan time, ju lutem më çoni në burg, nuk mund të qëndroj më në shtëpi me të.” Kërkesa e vetme iu drejtua policëve të Guidonia Montecelino nga një tridhjetë vjeçar, që e njihnin mirë pasi vuante një dënim shtëpiak për disa krime të kryera në vitet e mëparshme. Kur mbërriti atje, kërkoi ta çonin në burg. Arsyeja ishte se ai nuk mund të duronte më bashkëjetesën e detyruar me gruan e tij, me të cilën grindej praktikisht çdo ditë. Dhe kështu, i acaruar nga situata, ai preferoi të dilte nga arresti i shtëpisë dhe të paraqitej spontanisht në komisariat për të kërkuar vazhdimin e vuajtjes së dënimit në burg.Policia i’a ka plotësuar dëshirën duke e arrestuar për thyerje të masës së sigurisë “arrest shtëpie”. Autoritetet gjyqësore njoftuan për situatën dhe e dërguan në burg.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *