Aplikon per universitet, familjes i heqin perkrahjen sociale! – Stop
KLIPET

Aplikon per universitet, familjes i heqin perkrahjen sociale!

Gazetarja e “Stop” është ndalur në lagjen “5 maj” për një ankesë të qytetarit Dukagjin Qerimi i cili thotë, se prej 1 muaji i kanë ndërprerë përkrahjen sociale.Familja e tij përbëhet nga 5 anëtarë dhe prej 3 vitesh trajtohet me përkrahje sociale, në shumën 6 300 lekë. Këtë vit djali ka mbushur 18 vjec dhe po vazhdonte gjimnazin. Pasi ka mbaruar shkollën,duhet të regjistrohej në zyrën e punës edhe pse ai po aplikonte për shkollën e lartë. Dukagjini thotë, se ka shkuar tek Njësia administrative nr.8, ku i kanë dhënë këtë përgjigje. Ndërsa nga Shërbimi Social i shpjegojnë, se përkrahja sociale i takon, deri në tetor të këtij viti, kohë kur dalin rezultatet e universiteteve.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *