Aksion i Reneas,arrestohet vrasësi i kushëririt në Gjirokastër. – Stop
Të Gjitha

Aksion i Reneas,arrestohet vrasësi i kushëririt në Gjirokastër.

RENEA ka zhvilluar një aksion të gjerë në fshatin Shtëpëz të Gjirokastër, ku ka arrestuar Enrik Llukën, i cili ishte shpallur në kërkim prej dy vitesh për vrasjen e kushëririt dhe plagosjes së një tjetri.

Në fillim RENEA ka rrethuar banesën e vrasësit dhe më pas ka hyrë brenda, duke bërë të mundur arrestimin e tij. Ndërkohë, në banesën e Llukës është gjetur dhe një armë zjarri tip pistoletë.

Enrik Lluka dyshohet se është autor i një krimi të ndodhur në mars të 2016 në kthesën e fshatit Andon Poçi në aksin rrugor Gjirokastër-Tepelenë në afërsi të fshatit Shtëpëz, ku i vrarë mbeti Dorian Lluka, 29-vjeç dhe u plagos Birbil Lluka, 31 vjeç, banues në Gjirokastër, të afërm të të arrestuarit. Enrik Lluka është dënuar me 35 vite burg në mungesë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *