300 kg kanabis drejt Malit të Zi, babë e bir kapen në doganën malazeze

Autoritetet shqiptare në bashkëpunim me ato malazeze po hetojnë trafikimin e 300 kilogramëve kanabis nga vendi ynë drejt Malit të Zi.

Në doganën e Malit të Zi u bllokua gjatë natës një kamion tip “Renault”, i drejtuar nga shtetasi K. O. që shoqërohej nga babai i tij, shtetasi I. O., të dy banues në Durrës.

Gjatë kontrollit në kamionin e ngarkuar me dërrasa dhe me paleta, që kishin destinacion Austrinë, autoritetet doganore, gjatë kontrollit të detajuar, kanë gjetur një sasi rreth 300 kg lëndë narkotike cannabis sativa.

Policia shqiptare, në bashkëpunim me Prokurorinë, si dhe me autoritetet policore dhe ato doganore malazeze, po kryejnë veprime të përbashkëta hetimore, për dokumentimin e kësaj veprimtarie kriminale.

Të Fundit