Vrasja në Fier/ Braçe: Jam ende zv.kryeministër, më tregoni si u lirua autori! – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Vrasja në Fier/ Braçe: Jam ende zv.kryeministër, më tregoni si u lirua autori!

Deputeti Erion Braçe me anë të një postimi në rrjetet sociale ka shprehur revoltën e tij lidhur me krimin e rëndë që tronditi Fieri, ku Sabrina Bengaj u vra nga ish-bashkëshorti i saj.

Braçe hedh akuza ndaj drejtësisë duke thënë se 23-vjeçaren e vrau lirimi i parakohshëm nga burgu i autorit Elton Metaj.

Deputeti socialist nuk ka harruar që të hedh edhe akuza ndaj Bashës duke thënë se një pjesë të fajit e ka edhe kultura për dhunën ndaj grave.

Sipas tij Basha urdhëroi mllef e urrejtje dje ndaj një flete votimi për Lindita Nikollën që u zgjodh kryetare e Kuvendit.

Postimi i Braçes:

Edhe sa te tjera?

SABRINA ISHTE NJE GRUA VETEM

23 VJEC; E MARTUAR DHE ME NJE VAJZE VETEM 3 VJEC!

E vrau nje kafshe burre, ish burre ligjerisht, dje, ne shtepine e saj,

prinderve te saj, DUKE NGRENE BUKE;

ME BUKE NE GOJE!

Por jo vetem ai!

E VRAU EDHE DREJTESIA QE KEMI ENDE!

A ka mundesi te di une, meqe jam edhe ca dite medemek zevendes udheheqes,

se si ka mundesi qe nje si ky burri vrases,

i arrestuar nje vit me pare per pengmarrje ne te njejten shtepi e te se njejtes grua,

ne nje operacion te komplikuar dhe nga RENEA, ESHTE I LIRE DHE JO NE BURG dhe vret gruan qe nje vit me pare e mori peng??!!

A ka ndonje prokuror e gjyqtar qe ma spjegon kete?

ME NE FUND DIKUSH DUHET TE MBAJ PERGJEGJESI, VEC BURRIT VRASES QE FALE POLICISE TANI ESHTE NE BURG!

Por Sabrinen e gjore,

e vrau dhe kultura mizerabel e dhunes ndaj grua, vajzes;

Nje kulture e ndyre e shtrire vertikalisht, nga lart poshte, e tille perfundon tek ky takem burrash qe urrejne grate!

E mos me thoni “jo”!

A e pate dje se si nje burre urdheroi mllef e urrejtje dje ndaj nje flete votimi per nje GRUA dhe nje tufe burrash u eksituan ne te njejtin akt dhune??!!

Kjo pra eshte, keshtu ndodh e forca e ketij shembulli kthehet ne dhune deri atje poshte!

U irrituan shume ca plehra politike-disa e shprehen e disa e mbajten perbrenda per te mos e harruar, nje status timin rreth nje seriali te degraduar ne dhune nen moton:

GRATE VDESIN SI BURRAT POR BURRAT JO, RINGJALLEN!

Merruni prape sot!

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *