Vlore/ Gjendet një skaf i braktisur në Pyllin e Sodës, dyshime për trafik droge. – Stop
Të Gjitha

Vlore/ Gjendet një skaf i braktisur në Pyllin e Sodës, dyshime për trafik droge.

Një skaf i braktisur është gjetur mëngjesin e sotëm në Vlorë, në zonën e plazhit të vjetër në afërsi të Pyllit të Sodës.

Skafi është rreth 10 metër i gjatë i pajisur me tre motorë të fuqishëm, një skaf i ri dhe i sofistikuar.

Në vend ngjarje ndodhen forca të policisë kufitare si edhe efektivë të Guardia di Finanzas italiane, të cilët kanë nisur hetimet, raporton News 24. Nga dyshimet e para, mendohet që skafi përdorej për transportin e lëndëve narkotike, drejt Italisë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *