VIDEO/ Takim me bërryla, Rama pritet në konferencën e OKB nga Boris Jonson – Stop
Lajme, Të Gjitha

VIDEO/ Takim me bërryla, Rama pritet në konferencën e OKB nga Boris Jonson

Kryeministri Edi Rama do të marrë pjesë në konferencën e Organizatës së Kombeve të Bashkuara për ndryshimet klimatike.

Në një video të publikuar në rrjetet sociale nga kreu i qeverisë, Rama shfaqet teksa takon Kryeministrin e Britanisë së Madhe, Boris Johnsos.

Sikurse vihet re në video, për shkak të pandemisë Covid-19 dy liderat janë takuar me bërryla.

Kryeministri i Britanisë është dhe pritësi në konferecnën COP26.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *