Vetëkarantinohet ministri i Punëve të Jashtme Genc Cakaj. – Stop
Të Gjitha

Vetëkarantinohet ministri i Punëve të Jashtme Genc Cakaj.

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Genc Cakaj është vetëkarantinuar në banesën e tij, pas udhëtimit që zhvilloi në Itali.

Cakaj ishte i pranishëm në ceremoninë e shoqërimit të 30 mjekeve dhe infermiereve shqiptar që shkuan në Itali për të dhënë ndihmë për në Spitalet e qytetin e Bergamos.

 

Ministri në detyrë ka takuar nga afër personalitet italiane, ndërkohë që ai gjatë gjithë kohës nuk ka qenë i pajisur me maskë apo me doreza.

 

Burime zyrtare pranë Ministrisë së Jashtme konfirmuan se Genc Cakaj po i nënshtrohet vëtëkarantinimit dhe se ky është detyrim ligjor për të gjithë personat që dalin jashtë kufirit.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *