Vernik, fshati qe s’ka nevoje per kallauz e ku mungon cdo lloj investimi-Stop-5 Tetor 2021 – Stop
Të Gjitha

Vernik, fshati qe s’ka nevoje per kallauz e ku mungon cdo lloj investimi-Stop-5 Tetor 2021

“Stop” ka udhëtuar drejt Devollit në fshatin Vernik 5 km larg Bilishtit.Banorët thonë, se nuk kanë parë investime në fshatin e tyre prej 30 vjetësh.Në zonë ka probleme me ujin e pijshëm, kanalizimet e ujrave të zeza, mungesën e një qendre shëndetsore e rrugën.Kryetari i bashkisë së Bilishtit në një intervistë për “Stop”deklaron, se në fillimin e vitit të ardhshëm do të përfundojë rruga dhe projekti i ujësjelles- kanalizimeve.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *