Varianti Delta në Shqipëri, ISHP: Nuk është identifikuar asnjë rast – Stop
Lajme, Të Gjitha

Varianti Delta në Shqipëri, ISHP: Nuk është identifikuar asnjë rast

Instituti i Shëndetit Publik ka hedhur posht lajmin se në qarkun e Gjirokastrës janë identifikuar dy raste me variantin Delta.

Nëpërmjet një deklarate për shtyp, ISHP informon se deri tani në Shqipëri nuk është identifikuar asnjë rast i variantit Delta.

“Pavarësisht numrit të lartë të testimeve, nuk kemi sinjale për prezencën e këtij varianti në vendin tonë. Instituti i Shëndetit Publik po monitoron me kujdes situatën e epidemisë së Covid19 në vend dhe për çdo rast të dyshuar, do të bashkëpunojë me institucionet e referencës, gjë e cila është pjesë e praktikës së punës së këtij institucioni.”- thuhet në njoftimin e ISHP-së

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *