Urdheri i Stomatologut/ Gjykata Administrative rrezon zgjedhjet! – Stop
KLIPET

Urdheri i Stomatologut/ Gjykata Administrative rrezon zgjedhjet!

Pak ditë më parë emisioni “Stop” transmetoi problematikën, që po shoqëron zgjedhjet e Urdhrit të Stomatologut. Në faktuam, sesi presidenti aktual Nikoll Deda u hoqi të drejten 5000 dentistëve për të votuar. Ai u zgjodh president nga 350 dentistë dhe jo nga 5000 dhe si për ironi, një ditë pas emisionit, ai përshpejtoi zgjedhjet për t’u rikonfirmuar President për herë të dytë. Por të nesërmen e këtij votimi të calë, në datën 7 shkurt Gjykata Administrative dha masën e sigurisë, duke pezulluar të gjitha funksionet e tij.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *