U bllokua ne Shqiperi/ Stop e kthen ne Greqi! – Stop
KLIPET

U bllokua ne Shqiperi/ Stop e kthen ne Greqi!

Në 27 prill emisioni Stop transmetoi rastin e zonjës Lirie Shehi, që prej disa vitesh jeton dhe punon në Greqi me familjen. Në 10 mars erdhi në Shqipëri për të aplikuar për pasaportën e re, por mbeti në Shqipëri, ndërsa 4 fëmijët e bashkëshorti ishin në Greqi.Pas këtij transmetimi, Ernest Pupla, koordinator i Zyrës së Bashkëqeverisjes në kryeministri bëri të mundur dërgimin e formularit të Policisë pranë Zyrës së Gjendjes Civile.Kompania Aleat vuri në dispozicion një punonjës për aplikimin e pasaportës së zonjës Shehi.Pas kësaj zonjës iu kërkua të gjente një taksist dhe të dhënat e tij t’ia niste zyrës së bashkëqeverisjes, për të koordinuar lëvizjen.Mëngjezin e 5 majit, Lirie Shehi kaloi kufirin shqiptar dhe sot ajo na përshëndeti nga Volosi i Greqisë, bashkë me fëmijët nga shtëpia e tyre.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *