Tirane/ Shkollat pa ngrohje, kaldajat ndizen pak ore ne dite! – Stop
KLIPET

Tirane/ Shkollat pa ngrohje, kaldajat ndizen pak ore ne dite!


“Stop” ka bërë një vëzhgim në shkollat e kryeqytetit, për të parë, sesi funksionon sistemi i ngrohjes në institucionet arsimore në këto ditë të ftohta dimri.Në shumë shkolla nuk ka fare ngrohje, ndërsa në disa të tjera kaldajat ndizen me urdhër vetëm tre orë e më pas fiken. Ne kemi qenë në shkollat “Lidhja e Prizrenit”, “Misto Mame”, “4 dëshmorët”, “Karl Gega” dhe “Asim Vokshi”.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *