Tiranë/ Ambulanca përfshihet në aksident, arrestohet shoferi, në pranga edhe katër të tjerë – Stop
Lajme, Të Gjitha

Tiranë/ Ambulanca përfshihet në aksident, arrestohet shoferi, në pranga edhe katër të tjerë

Pesë shtetas janë arrestuar dhe pesë të tjerë janë proceduar në kryeqytet për akuza të ndryshme. Policia bën me dije se kanë rënë në pranga A. V., 30 vjeç A. B., 27 vjeçe dhe K. K., 27 vjeç M. J., 55 vjeç, A. H., 49 vjeç. Ata procedohen për veprat penale si thyerje e rregullave të qarkullimit, shkelje e masës së sigurisë.

Ndërkohë pesë të proceduarit në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë goditur një shtetas dhe kanë dëmtuar makinën e tij.

Tiranë

Vihen në pranga 5 shtetas dhe procedohen penalisht 5 të tjerë, për vepra të ndryshme penale

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 1 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit A. V., 30 vjeç, pasi ka shkelur masën e sigurisë “Arrest në shtëpi”, duke dalë jashtë banesës.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve:

– A. B., 27 vjeçe dhe K. K., 27 vjeç, pasi u kapën duke drejtuar mjetet përkatëse, në gjendje të dehur;

– M. J., 55 vjeç, pasi u kap duke drejtuar motomjetin, në gjendje të dehur;

– A. H., 49 vjeç, për veprën penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor”, pasi duke drejtuar mjetin autoambulancë, është përfshirë në një aksident me disa mjete, në autostradën Durrës-Tiranë. Si pasojë e aksidentit janë dëmtuar shtetasit: P. Z., 35 vjeç, K. V., 27 vjeçe, A. Z., 26 vjeçe dhe R. B., 39 vjeçe, të cilët ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.
—-
Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 2 proceduan penalisht shtetasin E. D. (A)., 45 vjeç, pasi nuk i është bindur urdhrit të punonjësve të Policisë, për të ndaluar.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Kavajë proceduan penalisht shtetasit K. H., 26 vjeç, G. I., 26 vjeç, B. H., 44 vjeç dhe Xh. H., 42 vjeç, pasi shtetasi K. H., së bashku me shtetasin G. I., kanë dëmtuar pronën e shtetasve B. H. dhe Xh. H., dhe këta të fundit, i kanë thyer xhamin e makinës shtetasit K. H., dhe kanë ushtruar dhunë ndaj tij dhe ndaj shtetasit G. I.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *