Thirrje/ Mbeten te bllokuar ne Kroaci, ambasada e ministria e jashtme te na ndihmojne! – Stop
KLIPET

Thirrje/ Mbeten te bllokuar ne Kroaci, ambasada e ministria e jashtme te na ndihmojne!

Gjithë këto ditë është folur për shqiptarë, që kanë mbetur jashtë kufijve, ndërsa gjithë bota po përballet me pandeminë e covid 19 dhe ndërprerjen e lëvizjes së lirë.Një qytetar i është drejtuar emisionit Stop, duke thënë, se prej 17 marsit ndodhet në Zagreb Kroaci, pasi bashkë me disa të tjerë, nuk janë lejuar të kalojnë në rrugën e kthimit, që po bënin nga Gjermania drejt Shqipërisë. Ambasada jonë në Zagreb nuk i ka dhënë zgjidhje,ndaj e vetmja shpresë i ka mbetur thirrja publike.Sipas tij, kushtet janë rënduar, sidomos këto ditë, që Kroacia u prek edhe nga tërmeti.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *