Tetraplegjiku 22 vjeçar nuk merr dot lekët e veta, përmbaruesi: Ah sa po na lodhin me këtë muhabet! – Stop
KLIPET

Tetraplegjiku 22 vjeçar nuk merr dot lekët e veta, përmbaruesi: Ah sa po na lodhin me këtë muhabet!

Jetmiri është 22 vjec dhe është tetraplegjik. Për të kujdeset nëna e tij. Problemi i tyre është, se nuk po marrin dot 4 milionë lekë, si rrjedhojë e prapambetjeve ndër vite, të fituara me gjyq. Lista përbëhet edhe nga shumë familje të tjera në Bashkinë Këlcyrë.Pasi u lidhëm me përmbaruesin, ai na tha, se banka ka probleme këto kohë, për shkak të sulmeve kibernetike, por pritet që shumë shpejt lekët të lëvrohen dhe t’u kalojnë familjeve.Përmbaruesi, Resul Alushani, thotë, se nga Këlcyra kanë ardhur ca fonde.Sipas tij, ato u kalojnë disa personave me prokurë, që ua shpërndajnë qytetarëve. Shumat kanë shkuar në bankë, por bankat kanë qenë të bllokuara, për shkak të një problemi në sistem. Në pak ditë paratë shkuan tek personat në nevojë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *