Tërmeti në Pukë, dëmtohen pallate dhe spitali – Stop
Aktualitet, Të Gjitha

Tërmeti në Pukë, dëmtohen pallate dhe spitali

Tërmeti i mbrëmjes së kaluar, ka shkaktuar dëme në disa objekte në Pukë.

Lëkundjet me magnitudë 4.3 ballë të shkallë Rihter, kanë shkaktuar dëme në spitalin e qytetit , i cili ka pësuar plasaritje muresh.

Ndërsa bëhet e ditur se dëme të lehta janë konstatuar në dy pallate. Grupet e verifikimit kanë vënë re rënie suvash, plasaritje dhe dëmtime të disa oxhaqeve të banesave në qytet.

Kujtojmë se lëkundjet e tërmetit u ndjenë gjatë natës së mbrëmshme, rreth orës 22:37 dhe epiqendra ishte në fshatin Lumbardhë të Bashkisë së Fushë-Arrëzit.

Ndërsa është raportuar se lëkundje të tjera tërmeti janë ndjerë edhe gjatë natës pas goditjes së fortë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *