Sulmohet fizikisht prokurori, pëson plagë në kokë, arratiset autori. – Stop
Të Gjitha

Sulmohet fizikisht prokurori, pëson plagë në kokë, arratiset autori.

Prokurori i Departamentit të Përgjithshëm në Prokurorinë Themelore në Prizren, Atnor Skoro është sulmuar fizikisht teksa po shkonte në vendin e punës. Mediat kosovare shkruajnë se Prokurori, i cili u dhunua ka përfaqësuar në gjykatë një rast, në cilën ka qenë i përfshirë edhe personi që e sulmoi fizikisht.

Agresori goditi në kokë prokurorin duke i shkaktuar plagë të forta, ndërsa ende nuk dihen shkaqet e vërteta të ngjarjes. Aktualisht, prokurori Skoro është duke marrë trajtim mjekësor në Spitalin Rajonal të Prizrenit për lëndimet e shkaktuara nga sulmuesi.

Zyra e Kryeprokurorit të Shtetit reagon fuqishëm ndaj këtij akti të kundërligjshëm dhe qëndron pranë prokurorit Skoro dhe çdo prokurori tjetër duke i mbështetur ata në ushtrimin e detyrave të përditshme në përmbushjen e misionit të tyre kushtetues dhe ligjor.

 

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *