Stop – ZA Peshkopi, cerdhe korrupsioni e tarafesh, konkursi u be dy here! (09 Shtator 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – ZA Peshkopi, cerdhe korrupsioni e tarafesh, konkursi u be dy here! (09 Shtator 2020)

Gazetari i emisionit “Stop” kërkoi një shpjegim nga ZA Dibër për zinxhirin e korrupsionit dhe shkeljeve ligjore.Financierja e ZA-së, tha se drejtori i larguar në Angli, është paguar, pasi ka zhvilluar mësimin online nga Londra në Selishtë.Vetë drejtori, Avni Delishi, ka nje version tjetër. Ai tha, se ka qenë me leje dhe ka dhënë dorëheqjen në korrik, pas 4 muajsh, që paguhej pa të drejtë.”Stop” ka mësuar, se drejtoresha e te ZA Dibër, Brikena Dani është vajza e xhaxhait e deputetes Valmira Xhembulla dhe kjo e fundit mikeshe e ministres Besa Shahini. Në nëntor 2019 dhe janar 2020 nga Ministria e Arsimit janë zhvilluar dy konkurse për vendin e drejtorit të ZA-së, por Brikena nuk ka fituar. Nga ana tjetër, Ministria e Arsimit, vetëm për Dibrën nuk ka bërë transparente rezultatet e dy konkurseve.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *