Stop – Vore/ Biznesit i bllokojne llogarite, Stop ben te mundur terheqjen e vendimit! (8 prill 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – Vore/ Biznesit i bllokojne llogarite, Stop ben te mundur terheqjen e vendimit! (8 prill 2020)

Në 14 mars Bashkia e Vorës bllokoi llogaritë bankare të 100 bizneseve, që u vjel taksat. Për pasojë, punonjësit nuk marrin dot rrogat.Një prej biznesmenëve denoncues tregon, se sa ndryshojnë kryetarët e bashkisë,atyre u rivlerësohen taksat dhe kjo ndodh që ata të mund të përfitojnë për vete. Gazetari i “Stop” kontaktoi me kryetarin e bashkisë Vorë, Hekuran Brahimaj, i cili i zënë ngushtë, më në fund e tërhoqi këtë bllokim deri në 1 maj 2020.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *