Stop – Vlore/ Studio ligjore Cunaj, humb gjyqin, por nuk i kthen parate! (27 qershor 2019) – Stop
Të Gjitha

Stop – Vlore/ Studio ligjore Cunaj, humb gjyqin, por nuk i kthen parate! (27 qershor 2019)

Historia e radhës na con në Vlorë, ku është denoncuar “Studio Ligjore Cunaj”.Një denoncuese anonime tregon, se ka një problem me avokaten Luljeta Cunaj, të cilën e ka marrë para 3 vjetësh për një cështje prone. Për njohjen e rastit, avokatja kërkoi 500 euro, pastaj me premtimin, se këtë rast do ta zgjidhte, kërkoi 8 mijë euro. Pas dy javësh kërkoi edhe 6 mije euro të tjera, dmth 14 mijë euro në total.Këto para iu dhanë në mirëbesim, me premtimin, se do të ktheheshin, nëse humb gjyqin. 3 muaj më pas denoncuesja zbulon, se kishte humbur gjyqin, por avokatja nuk e kishte njoftuar.Tashmë zonja kërkon paratë mbrapsht dhe pas shumë sorollatjeve, avokatja i ka thënë, se do t’ia kthejë në 28 qershor.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *