Stop- Vlorë/ Nuk fitoi gjyqin e nuk i kthen paratë, denoncimi te Krimi Ekonomik. (10.07.2019) – Stop
KLIPET

Stop- Vlorë/ Nuk fitoi gjyqin e nuk i kthen paratë, denoncimi te Krimi Ekonomik. (10.07.2019)

Pak ditë më parë transmetuam denoncimin ndaj “Studio Ligjore Cunaj” në Vlorë.Një denoncuese anonime tregoi, se ka një problem me avokaten Luljeta Cunaj.Për njohjen e rastit të saj, avokatja kërkoi 500 euro, pastaj me premtimin, se këtë cështje do ta zgjidhte, kërkoi 8 mijë euro. Pas dy javësh kërkoi edhe 6 mije euro të tjera, dmth 14 mijë euro në total. 3 muaj më pas denoncuesja zbuloi, se kishte humbur gjyqin.Zonjës iu premtuan paratë mbrapsht në 28 qershor.Por në datën e caktuar, avokatët i kthejnë qytetarëve 3 mijë euro, pa i sqaruar këta të fundit dhe pa bërë asnjë llogaritje. Pirro Zbogo thotë, se nuk e pranoi këtë shumë qesharake dhe për ta cuar cështjen deri në fund i është drejtuar Krimit Ekonomik.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *