Stop – Vlore/ Humb krahun ne pune ne 2008-en, gjykata: Demshperblimi ne 2029-en! (3 mars 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – Vlore/ Humb krahun ne pune ne 2008-en, gjykata: Demshperblimi ne 2029-en! (3 mars 2020)

Fatjon Nurce është dëmtuar në punë në vitin 2008 në firmën “Evior shpk” në Vlorë dhe ka humbur parakrahun. Në vitin 2014 ka fituar me formë të prerë dëmshpërblimin në vlerën 118 milionë lekë të vjetra, por që nga ajo kohë nuk ka marrë asnjë lek, pasi vendimi nuk ekzekutohet. Aktualisht Fatjoni jeton me 70 mijë lekë të vjetra, që i merr nga kempi.Përmbaruesi shtetëror në Vlorë shprehet, se vendimi nuk ekzekutohet dot, pasi në 2014-ën nga tatimet e Vlorës, për kompaninë në fjalë është hapur procesi i falimentit, ndaj procesi është i bllokuar.Por vendimi i Apelit i janarit 2020 e ka kthyer mbrapsht situatën, pasi fillimi i likujdimit për Fatjon Nurcen është caktuar viti 2029. Ky vendim ka ardhur si pasojë e një vendimi për riorganizimin e firmës nga plan likujdimi, që kishte vendosur Gjykata e Shkallës së parë.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *