Stop – Urdhri i Stomatologut/ Si po manipulohen nga presidenti, zgjedhjet e reja! (05 shkurt 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – Urdhri i Stomatologut/ Si po manipulohen nga presidenti, zgjedhjet e reja! (05 shkurt 2020)

Rreth 4 vjet më parë kemi investiguar, sesi u krijua Urdhri i Stomatologut, por edhe shkeljet në statut e buxhet nga Presidenti Nikoll Deda.Ajo që ndodhi, ishte rritja e tarifave të shërbimeve stomatologjike me 60% dhe po kështu rriti tarifat e licensimeve dhe anëtarësimeve me 10-20%. Sot presidenti Deda po falsifikon edhe zgjedhjet në këtë strukturë, pasi mandati i mbaron në prill të këtij viti. Ai u ka hequr të drejtën e votës 5 mijë anëtarëve të USSH dhe i ka zëvendësuar me një komision të krijuar vetë, prej prej 9 vetash.”Stop” tregon, sesi po votojnë anëtarët e Asamblesë, duke shkelur ligjin për USSH dhe Statutin e tij. Përmes kameras së fshehtë zëvendëspresidenti i USSH dhe anëtarja e Komisionit Zgjedhor prej 9 vetash pranojnë shkeljet, që po bëhen.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *