Stop – Trashegojne 180 mije euro nga italiani, i bllokon prokuroria e Fierit! (7 Korrik 2020) – Stop
Të Gjitha

Stop – Trashegojne 180 mije euro nga italiani, i bllokon prokuroria e Fierit! (7 Korrik 2020)

Jemi në Fier, për një denoncim të shtetasit Viktor Hana.

Ai tregon, se para pak vitesh ka punuar në Itali bashkë me motrën e tij.Atje kujdeseshin për një të moshuar, i cili para se të ndërronte jetë, u dhuroi 180 mijë euro. Gjatë kohës, kur iu drejtuan bankës në Milano me testament, noter dhe dëshmitarë, ajo i paditi për testament fallso dhe cështja shkoi në gjykatë, ku motër dhe vëlla e fituan.Pas kësaj motra i dërgoi 25 mijë euro, por pasi tërhoqi një sasi, banka i tha, se prokuroria e Fierit i kishte bllokuar paratë.Viktori iu drejtua Prokurorisë së Fierit dhe prokurori A.G e drejtoi tek OPGJ. Më pas cështja i kalon prokurores E.H, por kanë kaluar 3 vjet dhe Viktor Hana nuk ka marrë as zgjidhje dhe as përgjigje.Në përgjigjen zyrtare për emisionin “Stop” thuhet, se është vendosur pezullim i hetimeve në pritje të ekzekutimit të letër-porosisë nga Italia. Kjo do të thotë, se që Prokurorisë t’i hiqet dyshimi për këtë rast, nuk mjafton vendimi i Gjykatës italiane.

Previous ArticleNext Article

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *